השאלה איננה ” האם ” עבודה מהבית, השאלה היא ” איך ” ובאילו מינונים

העבודה מהבית הפכה לעובדה ואין כבר שאלה האם היא תיתכן אלא כיצד לנהל נכון את השילוב בית/משרד. בכתבת עומק רואיינו מומחי תוכן באשר לסוגיה העכשווית. אחת המרואיינות היא ניל”י גולדפיין- משנה למנכ”ל, קבוצת נירם גיתן NGG, מוזמנים לעיין בכתבה

“עד כה רוב העובדים בעצמם לא רצו לעבור לעבודה מהבית כי הם לא רגילים לכך”, אומרת ניל”י גולדפיין, משנה למנכ”ל קבוצת נירם גיתן NGG ומומחית למנהיגות ולניהול בעולם של הפרעה. “כולנו אנשים של הרגלים. רגילים לקום בבוקר, להתקלח ולצאת לעבודה. אבל עכשיו לרבים מהעובדים בכל העולם לא תהיה ברירה והקורונה תקפיץ את נושא העבודה מהבית”.

סוג של קטליזטור?

“זה לעבור גשר מחשבתי. יש הרבה מאוד ארגונים שכבר בעבר ביקשו מהעובדים שלהם לעבוד מהבית. מה שהיה קשה זה לא לשכנע את המעסיק שזה נכון, אלא לשכנע את העובדים שזה אפשרי. עכשיו בזכות הקורונה עובדים בכל העולם יבינו שזה אפשרי. מצד שני ארגונים בכל העולם יצליחו להירגע ויבינו שכשאנשים נמצאים מרחוק, אין להם כוונה ‘להתברדק’, אלא הם יעבדו גם כשהם בבית והתפוקה שלהם תהיה אותו הדבר ואפילו תעלה. זה יעשה עוד קפיצה תודעתית ופרקטית לגבי עבודה מהבית. הקורונה תגמיש את הראש שלנו לאפשרות הזאת”.”המחקרים האחרונים לגבי עבודה מרחוק – כלומר, מכל מקום שהוא לא משרדי החברה – מראים על שיפור ביצועים, מחוברות לארגון ומוטיבציה”, אומרת גולדפיין. “אין מספר משוכלל בכמה אחוזים זה מעלה תפוקה, אבל כל המדדים מראים על מגמת עלייה”.

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

השאלה איננה ” האם ” עבודה מהבית, השאלה היא ” איך ” ובאילו מינונים

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin