המנטור החדש כבר כאן: צפו בתינוק שנולד עם סמארטפון ביד

המנטור החדש כבר כאן: צפו בתינוק שנולד עם סמארטפון ביד

מתצפתת מהצד על דור המילניום ניל"י גולדפיין

ניל”י גולדפיין, שותפה בקבוצת נירם גיתן NGG

האם בארגונים מודרניים יש צורך במנטורינג/ חניכה, או שבעידן הנוכחי, כולנו יכולים ללמוד הכל דרך האינטרנט? ניל”י גולדפיין, מנהלת שותפה בקבוצת נירם גיתן, מזמינה אתכם ליטול חלק במפגש שיעסוק בתהליכי מנטורינג, ולזכור שכל אחד יכול להפוך למנטור, אפילו תינוק קטן

החיים שלנו מושפעים מאד מקצב התפתחות הטכנולוגיה. הטכנולוגיה מלווה אותנו בשכבנו ובקומנו-ולאורך כל היום. בארגונים, הטכנולוגיה גורמת לדברים להיראות פחות היררכיים ופעמים רבות יחסי סמכות ומרות בין מנהלים לעובדים נעלמים או מטשטשים. לעומת המנהלים שמאבדים את הסמכות שלהם אל מול היחסים האופקיים ברשתות, העובדים “מתרגמים” טכנולוגיה בצורה פונקציונלית ומעשית. העובדים כל הזמן בודקים את המנהלים ואת עצמם ושואלים: “אם אבצע את המשימה הבאה, מה יוצא לי מזה?”, “למה אני צריך לעשות את מה שהמנהל אמר?”.

אחת הדרכים לגשר על הפערים הללו, היא על-ידי תהליכי Mentoring ארגוניים. ה-Mentor בארגון, איננו מישהו בעל סמכות שמגיע מלמעלה, אלא מישהו שמדבר בגובה העיניים. כל אחד יכול להפוך להיות Mentor בארגון בהתאם לפונקציונליות של הסיטואציה או בהתאם לידע הנדרש. במקביל כל עובד, בכל גיל ובכל תחום יכול לבחור לגדול ולהתפתח בעזרת אדם בכיר ומנוסה או בעזרת קולגה שמבין מאד בתחום מסוים.

האם יש צורך במנטורינג/ חניכה או שבעידן הטכנולוגי הנוכחי, כולנו יכולים ללמוד הכל דרך האינטרנט? לפני שנענה על כך, צפו בסרטון הבא:

מדובר פרסומת של חברת תקשורת הודית אשר עוררה הדים רבים. הפרסומת מתחילה בסיטואציה של לידה רגילה, אולם ברגע שהתינוק נולד הוא “גונב” לאבא שלו את הטאבלט ומתחיל לגלגל דברים. הוא בודק בגוגל איך לחתוך את חבל הטבור וגם עושה זאת, יודע שצריכים להלביש אותו, עושה תמונת סלפי עם המיילדת, כולל פילטרים לתמונה. הוא מעלה את התמונה לרשת ובורח מחדר הלידה בעזרת מפת ניווט.

התינוק הזה “נולד לעידן האינטרנט”– הוא אינו צריך הדרכה, עזרה או תמיכה. הוא יודע הכול יותר טוב מכולם. אבל, האם זה באמת כך? אולי הוא כן צריך לקבל משהו? ואם כן-מה?

ב-6.3.17 אנו עומדים לקיים מפגש שיעסוק בתהליכי Mentoring בארגונים. במפגש נציע מגוון פתרונות מעשיים ליצירת תכניות מסוג זה. נציג את המערך שהוטמע בחברת Microsoft ואת המסקנות ממנו. התהליך של מיקרוסופט ישראל מבוסס על תרבות ארגונית של פתיחות ולמידה, על יחס שוויוני “בגובה העיניים” בין מנטור למנטיר (חניך) ועל העובדה שכל אחד (כמעט) יכול ללמוד משהו, או ללמד מישהו, לטובת שני הצדדים והארגון כולו.

אם הנושא מעניין אתכם ואתם מעונינים לבחון הטמעת תכניות חניכה אצלכם, נשמח לראותכם במפגש ולשתף בידע. לפרטים והרשמה ללא עלות וללא כל התחייבות>>

עוד על מנטורינג:

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

המנטור החדש כבר כאן: צפו בתינוק שנולד עם סמארטפון ביד

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin