מכונית און-ליין כבר כאן. מה השלב הבא?

האם הזמנת בגדים וחופשות דרך האינטרנט דומה לקניית רכב חדש ברשת? רם יאולוס, מנכ”ל קבוצת נירם גיתן NGG ומומחה אסטרטגי לארגונים בעולם של הפרעה, אומר בראיון לרשת ב’, שהמגמה הזאת לא תיעצר בענף הרכב. ארגונים חייבים לבנות ולנהל את המודל ההיברידי המדויק והנכון להם, כדי להתאים את עצמם לאתגרי העולם החדש. האזינו עכשיו >>

פרסומת בפייסבוק שנתקלנו בה לאחרונה מזמינה את הלקוחות לרכוש מכונית חדשה דרך האינטרנט, ולקבל אפילו מחיר אטרקטיבי. האם אפשר לרכוש מכונית און ליין או שאולי קצת נסחפנו? זה לא כמו לקנות אוכל או חופשה או טיסה.

“עד לפני כמה שנים חשבנו שאי אפשר לקנות חופשה באינטרנט, עכשיו אנחנו עושים את זה די הרבה זמן ועושים את זה כהרגל כבר”.

זה עדיין לא אותו דבר. מכונית זו הוצאה של מאה אלף שקלים או יותר לעיתים. חופשה זה בעיקר ניירת. מכונית, בכל זאת אתה רוצה להיכנס לאולם תצוגה, להריח, לגעת, אולי לקחת לנסיעת מבחן. אולי אני אולד פאשן.

“קודם כל כנראה. העסק הולך ומשתנה, אבל היכולת לרכוש מכונית באינטרנט קיימת כבר כמה זמן, יש לפחות חברה אחת שכולם מכירים שהמודל העסקי שלה הוא לחלוטין רכישה באינטרנט – זו טסלה. אבל אם נעזוב רגע את טסלה שלא מוכרת הרבה רכבים ונסתכל על מה שקורה בארץ, אז היכולת לקנות רכב באינטרנט קיימת כאן לפחות אצל 3 יבואנים, וזה משהו שילך ויעמיק. כן רכשו אנשים באינטרנט והעבירו כסף עבור המכונית, אבל זה לא מונע מהם ליהנות מהחוויה הפיזית ולהזמין נסיעת מבחן דרך האינטרנט. חלק מהיבואנים שנמצאים כבר בסיפור הזה, מאפשרים לך לדלג בין האינטרנט לטלפון, לבקר באולמות תצוגה. ואלה שעשו באמת תהליך מלא מאפשרים לך לעשות את זה, כשבכל נקודה ונקודה יודעים בדיוק מה עשית במקומות אחרים, כך שהתהליך באמת אינטגרטיבי מאפשר רכישה בדרך שבה אתה רוצה לרכוש. יותר ויותר אנשים יקנו דרך האינטרנט, חלק מהמאמץ של הארגונים הוא לאפשר חוויה דיגיטלית שמדמה חוויה פיזית”.

האם זה אמור להוזיל את ההוצאה הזו, שהיא בדרך כלל הוצאה כספית אולי השנייה בגודלה אחרי דירה?

“אני חושב שזה לא משפיע אפילו במילימטר על ההוצאה הכספית. ואם אנחנו נסתכל על מבנה ההוצאה על רכב בישראל, יותר מחמישים אחוז ממנה זה בכלל נושאים של מיסוי, ויש עוד את מרווח היבואן. גם בעולם זה כן משפיע על הדילרים למיניהם, העמלות של הדילרים הצטמצמו מאוד בשנים האחרונות באופן טבעי לגמרי”.

כך שזה ישפיע בטווח הארוך בעיקר על היכולת התחרות של היצרנים, עמידה בציפיות הלקוחות ליכולת להגיע לקניה לא באמצעות מגע ישיר עם איש מכירות, אלא באמצעות האינטרנט.

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

מכונית און-ליין כבר כאן. מה השלב הבא?

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin