משאבי אנוש בתנועה – סיכום ומצגות מהמפגש הראשון בסדרה

ב-22.1 השקנו את סדרת מפגשי “משאבי אנוש בתנועה” – סדרה בת חמישה מפגשי למידת עמיתים לאנשי משאבי אנוש מארגונים קטנים ובינוניים במגזרים שונים, המתקיימים בפורום אינטימי. אתם מוזמנים לקרוא את תקציר המפגש ולדפדף במצגות
 

את המפגש הנחו ניל”י גולדפיין – סמנכ”ל שיווק ופיתוח עסקים בקבוצת נירם גיתן, מורן דהן – דירקטורית בכירה לפתרונות הון אנושי בקבוצת נירם גיתן, וד”ר גלית סיני-קרמונה – מתודולוגית סקרים ומנכ”ל מתודה.

ראשית: היכרות ויצירת קשרי למידה לעמיתים…

ניל”י פתחה את המפגש בפעילות נטוורקינג, אשר במהלכה הניחה על השולחן קלפי “סטייטמנט” עסקיים המכילים היגדים העוסקים בארגון, ניהול, לקוחות ומטרות. כל המשתתפים התבקשו לבחור קלף שמתחבר ל”אני מאמין” שלהם במש”א, לפנות לאדם שהם לא מכירים ולנהל שיחת היכרות.

ניל

אקוויליבריום – שיווי משקל דינאמי

בהרצאתה דיברה ניל”י על כך ששוק העבודה השתנה כליל. בעבר למעסיקים היה כל-כך פוטנציאל לבחור ממנו והם השתמשו בכוח שלהם בצורה לא הגיונית ולא הגונה. אם אנשי מש”א הפכו ליותר שותפים עסקיים ופחות לאנשי אנשים, סימן שהאיזון הארגוני הופר. צריך ללמוד לשמור על אקוויליבריום – שיווי משקל דינאמי: בין ארגון לטאלנט, בין טאלנט למנהל, בין קבוצות, תפקידים ומחלקות, כל זאת בתווך ובהקשר של עולם בהפרעה.

בהמשך לכך היא דיברה על סביבה עסקית בהפרעה, ועל ארגונים בטרנספורמציה מול גלי שינויים בלתי פוסקים, ושיתפה בדוגמאות של שינויים מאקרו כלכליים וסוציולוגיים בשנים האחרונות, שאותם יש לקחת בחשבון כאשר בוחנים את אתגרי העוסקים במשאבי אנוש בעולם ארגוני החווה זעזועים בתוך זעזועים, ללא הפסק. היא הדגישה כי תפקידו של איש משאבי האנוש הינו תפקיד, אשר השתנותו הינה נגזרת ישירה מההשתנות בשווקים, בתחרות, בתופעות שוק עולמיות וביעדים ובאפיונים המשתנים של ארגונים בתנועה.

מגמות מש"א לפי Deloitte

היא הציגה את דו”ח המגמות של חברת Deloitte, המפרסמת מדי שנה סקר מקיף על מש”א. מבין עשרת המגמות הנסקרות בדו”ח’ בחרה ניל”י להתמקד בנושאים הבאים שמשנים את שוק העבודה העתידי: קריירה ולמידה, חוויית עובד, גיוון והכלה ובינה מלאכותית.

DELOITTE

אין "נכון" או "לא נכון"

ניל”י סיכמה את הרצאתה עם 4 טיפים להמשך:

1. העולם לא ילך ויאט – “מחר כבר פה”
2. המגמות יהיו מעורבות זו בזו – אין “נכון” או “לא נכון”. הכל קיים
3. יש להסתכל על תפקיד המש”א כנגזרת של סביבה משתנה מרובת ממדים, ולהיות מודעים למה שקורה סביבנו על מנת לתכנן את העתיד שזז במהירות גדולה
4. על מנת להבין את העומד לקרות, מומלץ לעזוב לתקופת מה את ספרי הניהול ולקרא ספרות של מדע בדיוני. כי העתיד כבר כאן

עיינו במצגת של ניל”י:

ממצאי סקר טרנספורמציה במשאבי אנוש

את המפגש חתמה ד”ר גלית סיני קרמונה שהציגה את ממצאי סקר טרנספורמציה במש”א ותפיסת תפקיד המש”א בארגון. הסקר כלל נשאלים מארגונים קטנים עד גדולים ממגוון רחב של תחומים ומגזרים. היא הראתה שיש פערים גדולים בין תפיסה עצמית של התפקיד לבין האופן שבו התפקיד נתפס כלפי חוץ. בכל סעיף, גלית בדקה מול הקהל האם הממצאים תואמים את הדירוג הפנימי שלהם ובכך נוצר שיח הדדי שבו כל אחד שיתף מקרי בוחן אישיים מתוך החוויה המקצועית שלו.

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

משאבי אנוש בתנועה – סיכום ומצגות מהמפגש הראשון בסדרה

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin