משאבי אנוש בתנועה – הכירו את המרצות: אילת לבב, Surecomp

לקראת המפגש השני בסדרת “משאבי אנוש בתנועה” שיתקיים ב-22 לפברואר, רצינו לתת לכם טעימה קטנה ממה שמחכה לכם. אילת לבב, VP HR ב-Surecomp, תתארח בפאנל בנושא אתגרים וטיפים של HRBP’s – גזרו ושמרו: אלה הם 3 האתגרים של ה-HRBP’s בארגונים קטנים עד בינוניים השנה לפי אילת

אילת מציגה שלושה אתגרים מרכזיים שאנשי משאבי האנוש כשותפים עסקיים (HRBP) בארגונים קטנים עד בינוניים מתמודדים איתם השנה:

המידה הנכונה

האתגר הראשון הוא למצוא את המידה הנכונה לדברים. יש להסתכל במידתיות על כל חלק בתפקיד ה-HR: מבחינת הבניה תהליכית לעומת דברים יותר אג’יליים, מידה נכונה של פיקוח לעומת חופש למנהלים, ברמת ההדרכה ועוד ועוד. הרשימה ארוכה, שכן אנשי משאבי אנוש שותפים היום להמון תהליכים, והמעורבות הזו מצריכה התמודדות עם סדרי עדיפויות וחשיבה קדימה על מה ישיג את האימפקט החיובי ביותר עבור העסק במינימום משאבים (כסף, פוקוס וזמן).

הכירו את הביזנס

האתגר השני הוא להכיר את הביזנס. האם זה אומר להכיר את האנשים ואת מה שהם עושים? להכיר את הלקוחות? מה זה מצריך? מה הקריטריון? לכל מנהל בארגון מיקוד שונה וחשוב להבין מה המוצר שלנו ומה המיקודים העסקיים כלפיי חוץ.

HR Service Delivery

האתגר השלישי הוא ההתמודדות עם HR Service Delivery. תהליך זה מצריך חשיבה על האופן שבו מנגישים את שירותי משאבי האנוש לעובדים ולמנהלים. אוטומציה ופרסונליזציה זמינות היום יותר מבעבר וניתנות ליישום במחירים שפויים יותר, אך האם אנחנו ערוכים להנגשת שירותי ה-HR באמצעים טכנולוגיים יותר או שאנו פוחדים לאבד את המגע האנושי?

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

משאבי אנוש בתנועה – הכירו את המרצות: אילת לבב, Surecomp

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin