משאבי אנוש בתנועה – הכירו את המרצות: אורית טל אסא

לקראת המפגש השני בסדרת “משאבי אנוש בתנועה” שיתקיים ב-22 לפברואר, הנה טעימה נוספת ממה שמחכה לכם: אורית טל אסא, מומחית לניהול מערכות יחסים ארגוניות ומפתחת התפיסה “יחסים תוצאות ומה שביניהם”, תתארח בפאנל בנושא אתגרים וטיפים של HRBP’s – קבלו 3 תובנות לפי אורית שיסייעו לכם ביצירת הערך שיביא להצלחתכם בתפקיד ה-HRBP
 

הצלחתם של מנהלי מש”א נגזרת מיצירת הערך שהם מייצרים, להלן 3 תובנות מרכזיות שמשפיעות על יצירת ערך בתפקיד HRBP:

1. יחסים, תוצאות ומה שביניהם

המחויבות לעמידה ביעדים העסקיים בכל מחיר מייצרת סביבת עבודה לחוצה, תחרותית ומשימתית. אקלים ארגוני זה במקרים רבים מטשטש את ההבדל בין אמצעי למטרה ובכך מקריב את היחסים ופוגע בתוצאות. מנהלי משאבי אנוש מצליחים הם אלה שמסוגלים לשים את האגו בצד ולהימנע מ”קרבות” אגו מיותרים שפוגעים במערכות היחסים. היכולת לפעול מאחורי הקלעים ועדיין להרגיש משמעותי היא עוצמה שמאפיינת מנהלי משאבי אנוש שבטוחים במקומם הארגוני ולא עסוקים בקבלת קרדיטים ובמקומם ביחס למנהלים. המפתח להצלחתו של מנהל משאבי אנוש היא ההבנה כי קיים קשר ישיר בין האופן שבו הוא מנהל מערכות יחסים עם העובדים, הממשקים והמנהלים לבין הצלחתו בתפקיד.

2. חטא הצדקנות המקצועית

תפקידם של המנהלים והעובדים להיות ממוקדים בעשייה העסקית, ואילו תפקידם של אנשי משאבי אנוש הוא להרים דגלים אדומים מצד אחד ומצד שני לייצר פתרונות בעלי ערך מוסף, שיסייעו להשגת היעדים העסקיים. דווקא בגלל שבמקרים רבים הערכים של אנשי משאבי אנוש מתנגשים עם ההתנהלות העסקית, ישנה חשיבות רבה להיזהר ולא לחטוא בחטא “הצדקנות המקצועית”. במקרים רבים הצדקנות המש”אית מעכבת את המנהלים ופוגעת בהצלחתם. מנהלי משאבי אנוש מצליחים הם אלה שמסוגלים להבין את הצורך העסקי ולצאת מהקופסא המש”אית, על מנת למצוא פתרונות יצירתיים שיאפשרו למנהלים להצליח בתפקידם, לצד הצבת גבולות מקצועיים שלהם הם מחויבים.

3. דעו את מקומכם… ונצלו אותו

ניהול מטריציוני מייצר אתגרים רבים אך יחד עם זאת הוא מייצר הזדמנויות שחובה על מנהלי מש”א להכיר ובכך לחזק את השפעתם הארגונית. שימוש נכון בפוליטיקה ארגונית מאפשר למנהלי משאבי אנוש לסייע למנהלים ביחידות העסקיות בקידום סוגיות ארגוניות שבערוץ שלהם הם מתקשים לקדם. העובדה שמנהלי משאבי אנוש אינם חלק אינטגרלי מהיחידה מאפשרת להם להיתפס כאובייקטיביים ולהשפיע רבות על מקבלי ההחלטות. דווקא במציאות שבה היחידות העסקיות נתונות ללחצים ובעמידה ביעדים, על מנהלי משאבי אנוש לעיתים לחשוב באופן פרואקטיבי ולייצר ערוץ השפעה שיכול לסייע לפעילות העסקית.

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

משאבי אנוש בתנועה – הכירו את המרצות: אורית טל אסא

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin