משאבי אנוש – נתונים ותובנות: המצגת של מורן דהן מכנס משאבי האנוש של הצפון

ב-15.3 התקיים הכנס החצי-שנתי של פורום “משאבי האנוש של הצפון” במתחם האירועים “כינורות” במפרץ חיפה. מורן דהן, דירקטורית בכירה לפתרונות הון אנושי בקבוצת נירם גיתן, הציגה את המודל בפיתוחה: ה”דאשבורד של המשאב האנושי” שכולל תובנות על עובדים בהתבסס על ניתוח נתונים מספריים לרוב
 

People Analytics

בימים טכנולוגיים אלה, אנו מפנים את תשומת הלב ושמים משקל רב על תחום ה-People Analytics. מכך עולות מספר שאלות ואתגרים שיש להתמודד עמם בעולם ההון האנושי: כיצד תהליכי משאבי אנוש תומכים ביעדים ובאסטרטגיה? אילו נתונים יש למשאבי אנוש שמביאים תובנות לטיפוח טאלנט? כיצד הנתונים מסייעים בשינוי התהליכים והמבנים? כיצד להתמודד עם נתונים יבשים בצורה יצירתית שמנגישה את המידע לעובד ולארגון? וכיצד לא יוצאים מדעתינו מרוב נתונים ומדידות?

ניהול המשאב האנושי

בהרצאתה, מורן חשפה את “מודל הדאשבורד של ניהול המשאב האנושי”, שמטרתו להמחיש מגמות, נתונים ומספרים באמצעות תרשימים וגרפים פשוטים על מנת לחדד את חשיבות החלק האנליטי בתפקיד מנהלי משאבי האנוש כיום. במודל הדאשבורד שהוצג נבחנו פרמטרים שונים בתהליכי הליבה של משאבי אנוש : גיוס, Turnover, תגמול, הדרכה, רווחה, Employee Engagement וסגמנטים של עובדים. מורן הדגישה כי הדאשבורד חייב להיות מותאם לארגון ולא בכל ארגון נדרשים כל השעונים/המדדים מחד, ומאידך בכל ארגון נכון לייצר קורלציות אחרות בין נתונים כדי להגדיר/לזהות דפוסים ותובנות שלפיהם ניתן לפעול.

כיוון השעון

מורן הוסיפה כי השלב הראשון בתהליך הוא הגדרת השעונים למדידה ובחירה בנתונים שמסמנים לנו מידע קריטי, המאפשר לפעול למשל לטיפול באיתותי נטישה, לטיפול בהגברת המחוברות ולשימוש מושכל יותר בתקציבי רווחה וכדומה. בשלב השני נבחן כיצד יש להטמיע את השימוש בכלים אלו עבור המנהלים ומערך משאבי האנוש, וכיצד לשלב את הכלים כחלק משולחן העבודה של המנהלים להשגת היעדים שלהם.

עברו על המצגת המלאה >>

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

משאבי אנוש – נתונים ותובנות: המצגת של מורן דהן מכנס משאבי האנוש של הצפון

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin