יעל רידר על ניהול המשאב האנושי בעולם של רובוטים

במאמר שכתב דייוויד בראד, מרצה בכיר לניהול המשאב האנושי ב- University of West of England, ההסתכלות של 2020 על ניהול המשאב האנושי טומנת בחובה בעיקר התאוששות וניסיון החלמה מעולם בהפרעה ההולך ומסתבך ברגעים אלו ממש. בתוך הכאוס, מחקרים חוזים, בקלות יחסית, את הטרנד ההולך וגובר של ה- IT בניהול המשאב האנושי, שמגיע בדמויות E-HRM- ניהול מש”א מבוסס ענן ומונגש דרך האינטרנט.

יעל רידר

EHRM – איך זה מסתדר?

בעולם בהפרעה, בו הדברים היחידים שבטוחים הם השינוי ואי הודאות, ניתן לראות בE-HRM רכיב מועיל משמעותית בניהול מש”א. מחד, מדובר במערכות המאפשרות שימוש עצמי, איסוף נתונים וניתוחם בלחיצת כפתור, הוזלת תהליכי HR והפיכתם למהירים, בטוחים ואמינים יותר, בהיותם מתוחזקים על ידי צד ג’ (חברות ענק כמו ORACLE המספקות תשתיות ענן). מאידך, נסכים שטרם פגשנו טכנולוגיה הדואגת להנעת עובדים, למחוברותם ולרווחתם. למעשה, ה- E-HRM במהותו הא- אנושית הוא טרנד מפריע ביותר בעולם הארגוני, בכלל, ובניהול המשאב האנושי, בפרט. אולם נראה כי מנהל מש”א יאלץ לאמץ אותו אל ליבו, ללמוד אותו ולהסתגל אליו, כחלק מהכנה נכונה של הארגון לשינוי הבא שכבר מדפק על הדלת.

להישאר רלוונטי בעולם של רובוטים

אמנם החידושים הטכנולוגים מייתרים תפקידים אנושיים, אך הם כאן על מנת לסייע לארגון להתמודד ולהגיב מהר יותר- תנאי הכרחי להישרדות במערבולת ההפרעה. אימוץ חשיבה טכנולוגית כחלק אסטרטגי מהDNA הארגוני, עידוד לחדשנות, פיתוח יכולות גמישות והסתגלות בקרב העובדים מהוות דוגמאות טובות למיומנויות שעל מקצועני מש”א להצטיין בהן ולהנחיל אותן בקרב העובדים, החל מאתמול. רק חשיבה פורצת גבולות והבנה כי אי אפשר ללמוד מטעויות העבר, מכיוון שהן אינן עומדות בקצב ובעצמה של היום, יאפשרו למקצוענים להישאר רלוונטיים בעולם של רובוטים.

"הראש החדש"

פעם הייתה לנו הפריבילגיה לסווג את עצמינו כבעלי נטייה “ריאלית” או “הומאנית”. מי מאיתנו לא שש לספר על הצלחות, לצד כישלונות, בתחנות משמעותיות בחייו הנובעות מהיותו “מומחה למספרים” או “מומחה לאנשים”. בעולם בהפרעה של היום, אין לנו את הפריבילגיה הזו. כאנשי מש”א, כדאי שנפתח דווקא את הנטייה הריאלית שלנו ויפה שעה אחת קודם. ההכנה, או ההגנה, הטובה ביותר שלנו בזמן בו עלינו לשרוד, היא ניסיון לזהות נכון את הדפוסים (בדיוק כמו במתמטיקה) של ההפרעה בין אם היא נראית ובין אם היא איננה נראית. לזיהוי הדפוסים היום נדרש ראש לא ריאלי ולא הומאני, אלא “ראש ריאני”. מנהלי הדרכה חייבים להבין במספרים ומנכ”לים חייבים להבין באנשים. כבר אין זה או זה, יש שילוב. ומי שלא יצליח לשלב לא ישרוד. אפילו לרובוטים יש ראש ריאני- הם תוכנה אנליטית המסוגלת להרגיש.

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

יעל רידר על ניהול המשאב האנושי בעולם של רובוטים

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin