מהפכה דיגיטלית גם בנדל”ן: כיצד להיערך נכון לשינוי?

דיווח מס אונלייןצילום: יח”צ ושאטרסטוק

מהפכת הדיגיטל מגיעה גם לעולם הנדל”ן. החל מה-1 לדצמבר חלה חובת דיווח מס מקרקעין אונליין – רמי יאולוס, מנכ”ל קבוצת נירם גיתן NGG, מזהיר לגבי ההשלכות של המהלך ומקווה לסוף חיובי למי שישכיל לפעול בזמן  

לאחרונה פורסם בכלכליסט שחובה לדווח על עסקאות נדל”ן באופן מקוון בלבד. המעבר לדיווח באינטרנט נועד לשפר את השירות ולחסוך הגעה פיזית למשרדי מחלקות מיסוי המקרקעין. בנוסף, הוא עתיד לשפר את איכות הנתונים בענף הנדל”ן. אם כן, ניתן לראות שמהפכת הדיגיטל חודרת לכל מקום: משרדי ממשלה, מכס, רשות המיסים ועכשיו גם מיסוי מקרקעין. היכולת להנגיש מידע משפרת מאד את השירות, מקצרת תהליכים וזמני תגובה והיא חיובית כמעט בכל מימד. אין ספק שזהו תהליך הכרחי, העולם נע לדיגיטל בקצבים הולכים וגוברים, וזוהי רכבת דוהרת שאין אפשרות אחרת אלא לעלות עליה.

מה השלכות המהלך?

כמובן שיפור רמת השירות לאזרח, קיצור זמני המתנה והאצת הקצב בביצוע העסקאות והוזלה של עסקאות, שכן פחות עבודת מתווכים נדרשת כאשר הפעולה היא פשוטה ונגישה. אבל מעבר להשלכות הברורות, ייקרו גם השינויים הבאים:

בצעד ראשון – הפחתת עומסים בגופי השירות, במקרה זה מיסוי מקרקעין, שכן עד כה עומס העבודה גרם להצטברות משימות אצל נותני השרות ודרש מהיחידות השונות לתגבר בכוח אדם נוסף. הצטברות העומס לא הביאה להתייעלות אלא לתופעות של כוח אדם ותיק בעל זכויות שעובד בעצלתיים ולצדו כוח אדם מגויס זמנית שלמעשה מבצע את עבודתו.

בצעד שני – כוח האדם הזמני והתגבור לא יידרשו והגופים הציבוריים השונים יחסכו כסף – את הכסף שלנו, בנוסף כמובן לעלייה ברמת השירות הניתנת לאזרח.

ובצעד שלישי – ייווצר תת עומס וכוח אדם מיותר ביחידות המנגישות את שירותיהן באמצעות הדיגיטל.

דיווח מס אונליין

צילום: שאטרסטוק

מה עושים עם עודף כוח אדם?

פיטורין? פרישה מקדמת? או אולי יותר נכון לשאול – כיצד מייעלים גופים שהפכו טכנולוגיים יותר, ופעולתם נסמכת פחות על כוח אדם ותיק בעל מיומנויות שאינן רלוונטיות יותר?
מהפכת הדיגיטל מנגישה שירותים, מעלה את רמת השירות, מאיצה קצבים עסקיים ומאפשרת למשק כולו להיות יעיל יותר ואין ספק שהיא חיונית וחיובית. במקביל כמו תמיד, הרגולטור מקיץ מאוחר ולעיתים מאוחר מדי. קצב השינוי ומהירות השינוי גבוהים כל כך עד שהרגלי התגובה המאוחרים של הגופים הציבוריים האמורים לעסוק בתכנון, עלולים להיות מאוחרים מדי.

מה לעשות עם עודף כוח אדם

צילום: שאטרסטוק

המירוץ לחיסכון

ההתייעלות הנובעת מהתפתחות הטכנולוגיה מגיעה בקצב גבוה מתהליכי ההתייעלות בארגונים, מה שיגרום ללחץ חיצוני ופנימי לחיסכון. בפן הפנימי – ניתן יהיה להבחין בכיסי הבטלה בעין בלתי מזויינת, בעוד שבפן החיצוני – עובדים שישוחררו ממעגל העבודה ויתקשו למצוא עבודה חלופית, לאחר שנים של עיסוק בתחומים שבהם המיומנויות הנדרשות מהם אינן נחוצות עוד. הלחץ הזה יהיה חייב להשתחרר באופן כלשהו, והרגולטור וגופי הייצוג של העובדים ייטיבו לעשות אם ייתנו את דעתם למענה הנכון ויטפלו בנושא מוקדם ככל שניתן.

חיסכון בכוח אדם

צילום: שאטרסטוק

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

מהפכה דיגיטלית גם בנדל”ן: כיצד להיערך נכון לשינוי?

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin