השפעת הטכנולוגיה על תהליכי הערכת ביצועים

תהליך הערכת ביצועי עובדיםאילוסטרציה: שאטרסטוק

בעולם ההון האנושי של היום, תהליך הערכת ביצועי העובד ממשיך להשתנות והולך לכיוון חברתי יותר, העובד דורש תהליך ידידותי, חווייתי ומחובר לרשת הארגונית שלו ולא רק למערכת היחסים עם המנהל/ת. האופן שבו עוברים ומנהלים מעריכים את הביצועים מקבל תפנית חדשה. במסגרת כנס HR-TECH, מורן דהן, דירקטורית בכירה לפתרונות הון אנושי, קבוצת נירם גיתן NGG, סוקרת את ההבדלים בין תהליך הערכת הביצועים המסורתי למאפייני התהליך כיום ומציגה את הכלים הטכנולוגיים התומכים בשינויים של התהליך.

ציפייה לתקשורת חברתית

סגנון האינטראקציות שמתקיים מחוץ לסביבת העבודה משפיע יותר ויותר על סביבת העבודה וניהול תהליכים פנים ארגוניים. תהליך הערכת ביצועים הוא אחד מהתהליכים הללו, שבו ניתן לזהות כיצד פידבק, הוקרה והערכה הפכו להיות זמינים ושכיחים בחיים שלנו ברשתות החברתיות. ביטויים כגון: “Like” ,”Recommendation” ,”Endorsements” וכמובן בשלל תגובות על תמונה, שיתוף, הבעת עמדה – הינם חלק מהציפייה שלנו לתקשורת חברתית. פרקטיקות כאלה מחלחלות אל סביבת העבודה ומשפיעות על הדרך שבאמצעותה עובדים מתקשרים זה עם זה.

כלים ידידותיים לניהול קריירה

בנוסף, עם התחזקות מעמדו של העובד, החל משלב הגיוס ולאורך הקריירה, עובדים כיום מצפים לקבל כלים שיסייעו להם לנהל את הקריירה שלהם באופן תומך וידידותי. אנו עדים לפריחה משמעותית במערכות טכנולוגיות לניהול המשאב האנושי. כמעט כל שבוע מושקות מערכות עם טכנולוגיות חדשות שמאפשרות ניהול תהליכים ארגוניים וניהול הקריירה של העובד באופן חוויתי, כייפי, פשוט, מחבר ומלהיב.

השינויים באים לידי ביטוי ב'איך'

במסגרת HR-Tech, כנס טכנולוגיות HR, ניתחנו מספר רב של מערכות לניהול תהליכי הערכת ביצועים בארץ ובעולם וניסינו לאתר מגמות מרכזיות. אז ראשית נאמר שליבת התהליך נותרה כשהייתה. התהליך מתחיל עם הצבת יעדים ובסוף השנה יש הערכת ביצועים שלרוב מקושרת לתגמול. אבל השינויים המרכזיים באים לידי ביטוי ב’איך’ עושים את התהליך הן מבחינת כלים תומכים והן מבחינת ניהול דיאלוג רב כיווני (מנהלים-עובדים-קולגות).

להלן טבלת השוואה שמציגה את ההבדלים ב’איך’ :

תהליך הערכת הביצועים

המאפיינים של התהליך העדכני שמים את העובד במרכז, מאפשרים דיאלוג פתוח ורב כיווני, ובנוסף מחייבים שימוש בכלים פשוטים, אינטואיטיביים ונתמכים במובייל.

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

השפעת הטכנולוגיה על תהליכי הערכת ביצועים

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin