ב-21.11.17 קיימנו במלון פרימה לינק בפתח תקווה מפגש ייחודי ללקוחות VIP תחת הכותרת SEED AND SOIL. המפגש עסק בנושא: טיפוח טאלנטים ומנהיגים בעולם העסקי של ימינו.

מפגש עמיתים ומינגלינג עסקי

המפגש נפתח בסדנת עמיתים בהנחייתה של ניל”י גולדפיין, סמנכ”ל שיווק ופיתוח עסקים, שותפה בקבוצת נירם גיתן NGG. במסגרת הסדנה כל אחד מן הנוכחים באולם התבקש לאתר בחדר חבר שלא פגש בעבר ולעשות איתו היכרות אישית – ומקצועית.

מנהיגות השאקטי

לאחר מכן הרצתה הגב’ נילימה בהאט ממובאי, הודו, מחברת הספר “מנהיגות השאקטי”. ההרצאה עסקה ביחסי כוח ומנהיגות לפי גישת “השאקטי”, גישה המסבירה כיצד יוצרים מנהיגות נוכחת בעסקים החדשים באמצעות מודל שיעבוד לטובת נשים וגברים גם יחד, יתאים לכלכלה חדשה וישנה. המודל מבוסס על המסורת ההודית אך מתאים ומאפשר שימוש בטכניקות ניהול מודרניות – ואוניברסליות.

להורדת המצגת של נילימה בהאט >>

טרנספורמציה ארגונית בעידן ה-VUCA

אחריה הרצתה ד”ר איבון סאם ממלזיה, שותפה מייסדת מחברת 5Echo- חברת יעוץ מובילה באסיה פאסיפק. בהרצאה על Seed and Soil in VUCA הסבירה ד”ר סאם כיצד הופכים עובדים ליצירתיים יותר וארגונים לחדשניים יותר בעידן ה-VUCA (ראשי תיבות של Volatility – תנודתיות, Uncertainty – אי ודאות, Complexity – מורכבות, Ambiguity – עמימות). דר’ סאם הציגה את הבעיה העיקרית כיום שהיא פריצת מחסום החדשנות בארגונים.
ארגונים ועובדים נרתעים משינוי, ולכן ראשית יש להכשיר את הקרקע ליזמות וחדשנות, וכשהקרקע (ה-soil) פורייה, ה-seed יפרח וישגשג. כלומר אם נכשיר את סביבת העבודה לקבלת שינויים, העובדים ייזמו יותר, יובילו רעיונות חדשים ויעברו ביחד, כקבוצה טרנספורמציה ארגונית.

למצגת של ד”ר איבון סאם >>

גוף בריא בנפש בריאה

המפגש נחתם במילות סיכום של ניל”י גולדפיין, ד”ר סאם והגב’ בהאט שהעבירה תרגיל דמיון מודרך של “5 דקות של נוכחות”, שבמהלכן למדנו כיצד לחיות את המציאות של הרגע, לחדד את החושים ולהביא את הכוח השקט שלנו כמנהיגים. בדומה לגוף אותו אנו מטפחים באמצעות מזון איכותי וכושר בחדר כושר, עלינו לתרגל את הנפש ולשמור על הנשמה לטובת מוח מחודד, נוכחות המעצימה אחרים ואנרגיה טובה וזורמת שתאפשר לנו לתרום ולהיתרם מארגונים מאפשרים, מצליחים ומרוויחים.

עשו זאת בעצמכם – 5 דק’ של נוכחות: