השראה עתידנית בשילוב כלים מעשיים

ראיון מיוחד עם לילך וסרמן, דירקטורית בכירה בקבוצת נירם גיתן NGG לקראת כנס המנהיגות של HRIsrael והסדנאות הייחודיות שיתקיימו בחלק השני של הכנס
אוקטובר 2015

ב-20.10.15 יתקיים כנס המנהיגות של HRIsrael. לקראת הכנס, שיעסוק בפיתוח מנהיגות במציאות של מורכבות, התיישבנו לשיחה עם לילך וסרמן, דירקטורית בכירה בקבוצת נירם גיתן שתעביר, בחלק השני של הכנס, סדנה מעשית בשם:  “A whole new mind-set”,  ביחד עם ניל”י גולדפיין- סמנכ”ל שיווק ופיתוח עסקים בקבוצת נירם גיתן. במהלך הכנס יתקיימו מספר סדנאות מעשיות שיעבירו אנשי מקצוע בכירים. לעיון בתוכן הסדנאות לבחירה – לחצו כאן»


(מימין: ניל”י גולדפיין ולילך וסרמן, צילום: קבוצת נירם גיתן)

על מה תדברו בסדנה?
“רצינו לדבר על הפנטזיות שלנו בנוגע לפיתוח מנהיגות ומנהלים. ללכת על עתידנות, לעורר השראה. לשתף איך לדעתנו נכון  להכשיר מנהיגים עסקיים להתמודד עם האתגרים שמספקת, על בסיס יומי, הסביבה הכאוטית והמורכבת”.

אבל…? נשמע שיש אבל?
“כמובן. אנשי מקצוע באים לכנס גם לקבל כלים, כיוונים קונקרטיים וישימים לארגונים שלהם. למחר בבוקר. אז הלכנו על משהו שמשלב את הפנטזיה והמציאות. בסדנה אותה נוביל נציג כיוונים חדשניים, עתידיים, על מנת לתת השראה ובו זמנית לא נפסח על יישומים וכלים פרקטיים של “כאן ועכשיו”. נתחיל עם סקירה של כיוונים חדשים לגמרי שאנחנו צופות שיתוו את התכניות העתידיות, נאפשר להתנסות בפועל בכלי אחד, חווייתי, ש”הולך” עם הכיוונים העתידיים. ולאחר מכן נתנסה גם בכלי עכשווי ומעניין המתמודד עם אחד היבט שכיח של ניהול בעולם מורכב. כלי לניהול “בעלי עניין”. לכן גם ביקשנו משני מנהלי פיתוח ארגוני בארגונים גלובליים להצטרף אלינו להנחיה, כדי שיוכלו לתרום מניסיונם בפועל ולהעצים את החיבור בין העתיד להווה ולפרקטיקה.

עם מה יצאו אנשים שיבחרו לבוא לסדנה הזו, חוץ מהשראה כמובן?
“ראשית, עתידנות היא לא מדע בדיוני. העתיד הוא ממש כאן, מעבר לפינה. נדבר על דברים שאם לא יקרו מחר בבוקר, הם בוודאי יהיו רלוונטיים בשנתיים-שלוש השנים הקרובות. כך שעבור אנשי מקצוע הבאים מארגונים שמשקיעים שנים בפיתוח מנהיגות, נציג רעיונות המתאימים ליישום לדרגים בכירים, או לקבוצות שכבר ראו ושמעו כמעט הכל. כאלו שמוכנים להעיז וללכת לכיוונים לא שגרתיים.
מעבר לזה, זו הסיבה שבחרנו להציע שתי התנסויות בכלים קונקרטיים. התנסות אחת עתידנית והשנייה לגמרי מחוברת לקרקע. אגב, בשני הכלים אנחנו עושים שימוש בתכניות פיתוח מנהלים בארגונים גלובאליים והם עובדים מצויין. חוץ מזה, יש מעט מפגשים של אנשי מקצוע שמאפשרים התנסות חווייתית אמיתית משותפת. כמו בסדנת מנהלים. אז יהיה כיף. מפרה ומעניין”.

למי אתן ממליצות להצטרף לסדנה? 
“כמובן לכל אחת ואחד שמתעניינים בכלים למנהיגות וניהול ובדיאלוג על הכשרה. אולם על מנת להיות יותר ספציפיות, הסדנה שלנו מתאימה במיוחד למי שמתמודדים בסביבה מורכבת, גלובאלית ועובדים עם מנהלים שכבר עברו בעבר תהליכי פיתוח ולמידה בסיסיים”.

את הראיון, מסכמת וסרמן עם הזמנה נוספת לאירוע: “יש הרבה אנשי מקצוע בקהילה שהם, או הארגונים שלהם, עוסקים לא פחות מאיתנו- אולי יותר בהכשרות עתידיות. חלק אפילו כבר מיישמים כיוונים חדשים. אנחנו מזמינות כל מי שמכיר, או מכירה, והתנסו בכיוונים עתידיים ומעניינים לפיתוח מנהלים ומנהיגות. שיצטרף לסדנה וישתף. נשמח שהסדנה תהיה רב שיח, למידת עמיתים יותר מאשר דיאלוג שלנו עם הקבוצה. חוכמת ההמון היא כל העניין”.

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

השראה עתידנית בשילוב כלים מעשיים

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin