הסוף לאקסלים: ראיון עם יעל גבע, יועצת SuccessFactors

סדנת למידה שתעסוק בפתרונות טכנולוגים לתהליכי הון אנושי

ב-22.3 תתקיים סדנת למידה שתעסוק בפתרונות טכנולוגים לתהליכי הון אנושי. במהלך הסדנה יוצגו המערכות השונות של SuccessFactors, עם דגש על מערכות – תיק עובד ומערכת הלמידה. ביקשנו מיעל גבע, יועצת SuccessFactors מטעם קבוצת נירם גיתן NGG, לספר על מה היא הולכת לדבר בסדנה ולקבל ממנה הצצה אל מאחורי הקלעים של עולם יישום המערכות.

יעל גבע, איך בכלל הגעת ליישם את מערכת SuccessFactors?

“אני מגיעה מבית אוהד טכנולוגיה, מאז שהייתי תלמידת תיכון אבא שלי עודד אותי להיחשף לתחום מערכות מידע, אהבתי את התחום אבל מרחוק, וכשהכרתי את SuccessFactors, היה לי ברור שזה הכיוון שאליו אני הולכת מבחינה מקצועית.”

מה זה בכלל SuccessFactors?

“מדובר בסוויטה כוללת של מודולים שעוסקים בניהול ההון האנושי, החל משלב הגיוס ועד לפרישה. זו מערכת שעשויה להוות מקור מידע יחיד על העובדים בארגון, יודעת להתממשק עם מערכות מידע אחרות, ובכך מאפשרת אחידות בנתונים, ומקלה על שליפת מידע.”

מה בעיניך הדגש החשוב במערכת?

“המערכת מאפשרת אינטגרטיביות ומחליפה שיעבוד לאקסלים, מונעת טעויות, ועושה חיים קלים לבעלי התפקידים.”

מה הדבר הכי חשוב שמערכת SuccessFactors תורמת לארגון?

“קשה להתמקד בדבר אחד. המערכת מאפשרת לפחות שלוש זוויות מבט פנים ארגוניות שהן – העובד, המנהל ו-HR. עבורי, הדגש העיקרי הוא העובדה שהמערכת מעבירה אחריות לעובד ועל ידי כך מחברת אותו לעשייה הארגונית וההתפתחות שלו.”

בסדנה הקרובה, את עומדת להציג את מערכת הלמידה, ספרי בקצרה על יתרונותיה.

“במילה אחת – אוטומציה.”

מה זה אומר?

“הדרכה ולמידה מהווים חלק עיקרי ומהותי בהתפתחות העובד בארגון, בעמידה ביעדים ובהצלחת הארגון ולכן חשוב מאוד להשקיע בהם. צרכי ההדרכה יכולים להיות רגולטוריים, הסמכה לתפקיד וגם העשרה והמערכת תומכת במגוון רחב של פעילויות למידה, למשל למידה מתוקשבת, הדרכות כיתה, OJT, למידת עמיתים (קהילות ידע), gamification ועוד. המעקב אחרי סטטוס ביצוע הקורסים על ידי העובדים הוא פשוט, בנוסף המערכת מגיעה עם מגוון דוחות מובנים ויכולת ‘קיסטום’ דוחות בהתאם לצרכי הארגון הספציפיים.”

מיהו קהל היעד למערכת הלמידה?

“כמו שלכלל הסוויטה אין קהל יעד ספציפי, כך גם למערכת הלמידה. כל ארגון שיבחר להטמיע אותה ייהנה מיתרונות המגוונים שלה. חשוב לציין שהמערכת מתאימה לארגונים קטנים כגדולים.”

את עובדת עם המערכת כ-3 שנים, וצברת ניסיון רב בתחום, ספרי על מאחורי הקלעים של יישום הפרויקטים שלך.

“כמיישמת, אני מלווה את הארגון המטמיע מהיום הראשון לפרויקט, החל משלב האפיון ועד לעלייה לאוויר. לכן ההרגשה היא שהפרויקט הוא שלי כמו של הארגון המטמיע ורמת האכפתיות וההתרגשות שלי תמיד גבוהות. כל פרויקט הוא ייחודי בהתאם לצרכי הארגון, ותמיד מעניין אותי למצוא פתרונות לצרכים המשתנים, ואולי על הדרך גם לייעל תהליכים קיימים. גם האתגר של הטמעת המערכת בארגון מסקרן.”

Simple to Run

SuccessFactors במספרים: Simple to Run

(אינפוגרפיקה) מה הם היתרונות של מערכת SuccessFactors? אספנו נתונים מספריים ממגון ארגונים בארץ ובעולם שהטמיעו את SuccessFactors, וחלקו מנסיונם המוצלח עם המערכת. לפרטים נוספים על

קרא עוד »

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
Share on Facebook
שיתוף ב linkedin
Share on Linkdin

הסוף לאקסלים: ראיון עם יעל גבע, יועצת SuccessFactors

אהבתם את המאמר, שתפו עם חברים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin